
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Power Dissipation | 437 mW |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Supply Voltage | 750 mV |
| Accuracy | 3.7 % |
| Power Dissipation | 437 mW |
| Threshold Voltage | 1.71 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 14 µA |
| Quiescent Current | 14 µA |
| Max Supply Current | 30 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 100 ms |
| Nominal Supply Current | 30 µA |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 1.77 V |
| Undervoltage Threshold | 1.71 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 1.77 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 1.65 V |
| Watchdog Timer | Watchdog |
Stock: 127
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79620
Ext.Price$1.79620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79620 | $1.79620 |
| 10 | $1.34566 | $13.45660 |
| 25 | $1.22683 | $30.67075 |
| 50 | $1.16904 | $58.45200 |
| 100 | $1.11397 | $111.39700 |
| 300 | $1.05288 | $315.86400 |
| 500 | $0.99514 | $497.57000 |
| 1000 | $0.92589 | $925.89000 |
| 3000 | $0.89103 | $2673.09000 |
| 5000 | $0.85750 | $4287.50000 |
